امروز همه ایران آنلاین بازی می‌کنند

اگر به همین چند سال پیش نگاهی کنیم، تصور اینکه در حال حرکت و جا‌به‌جایی بتوانیم از اینترنت استفاده کنیم و در تلفن همراه از قابلیت‌های اینترنت بهره ببریم، شاید خیلی بلند پروازی و خیال‌پردازانه بود. اما با تلاش های کارشناسان این مرز و بوم، همت جوانان ایرانی، و به یمن ورود فن‌آوری‌های جدید در ایران، تقریبا می‌توان گفت جای جای این مرز و بوم دارای اینترنت همراه شده است.

حالا که اینترنت به روی تلفن‌های همراه ما راه پیدا کرده است، وقت آن رسیده تا با استفاده از این تکنولوژی، فرهنگ و محتوای غنی ایرانی اسلامی را در اختیار کاربران قرار دهیم.

بازی جام اولین دوره مسابقات آنلاین با همت انارستان و با تلاش های واحد نارلیگا، بهار امسال برگزار شد، این رویداد مهم نشان داد که در صورت ایجاد بستر مناسب از دید زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و همچنین حمایت از بازی‌سازان و تولیدکنندگان بازی ایرانی، استقبال مردم از بازی‌های ایرانی بسیار مناسب خواهد بود.

اکنون پس برگزاری موفقیت‌آمیز بازی جام، اثر و رد پای آن را در تمامی مناطق این مرز و بوم قابل مشاهده است، از شمال ایران گرفته تا جنوبی‌ترین مناطق، از شرق تا غرب ایران، در مرکز و دور افتاده ترین نقاط ایران، بازی جام بین ۳۷۰۰۰ نفر مورد استفاده قرار گرفته است و تقریبا از تمامی استان ها شرکت‌کننده داشته‌ایم.

نکته حائز اهمیت اینکه، هم حضور تولیدکنندگان بازی به تهران و پایتخت محدود نشد و از شرق و غرب و شمال و جنوب و مرکز کشور توسعه دهنده بازی داشتیم و هم اینکه شرکت‌کنندگان و مهم‌تر از همه برندگان محدود به شهرهای بزرگ و پایتخت نبودند.

ایران پر است از استعداد، پر است از همت و تلاش و پر است از جوان‌هایی که به این مرز و بوم اعتقاد راسخ دارند، کافی است آن ها را درک کنیم و از تلاش های آن ها حمایت کنیم، مردم کشورمان ایران، ایران دوست هستند و به فرهنگ و اخلاق این کشور پایند، پس باید همه در تلاش باشیم تا بتوانیم از این پتانسیل‌ها بیشترین بهره را ببریم.


محسن سمسارپور

واحد نارلیگا

نظر دهید