انارستان نماینده SID در ایران شد

انارستان نماینده رسمی روز جهانی اینترنت پاک (امن‌تر) SID در ایران شد. وب سایت رسمی SID با اعلام این خبر به تشریح زمینه‌های فعالیت زیست‌بوم کودک و نوجوان انارستان پرداخت. نماینده SID در هر کشور روز جهانی اینترنت امن‌تر (اینترنت پاک) را سازماندهی می‌کند.

روز جهانی اینترنت امن‌تر (safer internet day) SID که در ایران بنام اینترنت پاک شناخته می‌شود و از سال ۲۰۰۴ (۱۳۸۴) در دومین روز از دومین هفته از دومین ماه از سال میلادی جشن گرفته می‌شود. هدف از بزرگداشت این روز پاسخگویی به یک دغدغه جهانی برای دستیابی به فضای مجازی ایمن‌تر برای کودکان است.

ابوالفضل محمودی مدیرعامل انارستان درباره زمینه‌های فعالیت انارستان گفت: «محصولات انارستان از سیمکارت کودک و نوجوان انارستان با امکان اینترنت دوستدار کودک و نوجوان تا تبلت کودک و نوجوان انارستان بنام نارتب در پیوند با سرویس‌های انارستانی بمنظور برآوردن نیازهای کودک و نوجوان ایرانی در عین پاسخگویی به دغدغه‌های والدین درقالب یک زیست‌بوم فراگیر به هم پیوند خورده‌اند.»

محمودی افزود: «ما تلاش می‌کنیم سرویس‌هایی جذاب و مفید در بستری امن برای کودکان و نوجوانان فراهم کنیم سرویس پخش کارتون بنام نارتون، پلتفورم نارلیگا برای برگزاری لیگ بازی‌های دیجیتال، فروشگاه محتوای کودک و نوجوان در فضای مجازی، سرویس «چی‌خوبه» برای افزایش آگاهی والدین و... اجزای این زیست‌بوم دوستدار کودک و نوجوان ایرانی هستند.»

گفتنی است بیش ۱۳۰ کشور دنیا روز جهانی اینترنت امن‌تر یا اینترنت پاک را همزمان جشن می‌گیرند. سال گذشته نخستین مراسم روز جهانی اینترنت پاک در ایران را انارستان در دبستان نیمایوشیج تهران با حضور دانش‌آموزان و معلمان برگزارکرد.

نظر دهید