رونمایی از تبلت امن کودک و نوجوان انارستانی

در جریان مراسم رونمایی از پروژه‌های همراه اول همزمان از تبلت انارستان به عنوان یکی از طرح های نوآورانه بومی رونمایی شد. این مراسم ۲۵ تیرماه با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نصرالله جهانگرد معاون وزیر و ابوالفضل محمودی مدیر عامل انارستان در برج همراه برگزار شد. (فیلم)

گوشی هوشمند و تبلت انارستان، ابزارهای چندمنظوره برای خانواده های ایرانی هستند که دارای سیمکارت رایگان و محتوای گزینش شده، جذاب و رایگان هستند که در دسته‌بندی‌های گوناگون برای گروه‌های سنی ۴سال تا ۱۸ سال ارایه شده‌‌اند. این تبلت امکانات ویژه‌ای برای مدیریت و بهره‌برداری بهینه از فن‌آوری ارتباطی در اختیار والدین کودکان و نوجوانان قرار می‌دهد و تنها ابزار هوشمندی محسوب می‌شود که در بازار ایران به معنای واقعی، امکان مدیریت خانواده را فراهم کرده است و دنیایی از محتوا و امکانات را به همراه سیمکارت رایگان به خانواده ها ارایه می‌کند.

از دید نرم افزاری این تبلت دارای یک سیستم عامل امن ملی است که امکان مدیریت و کنترل چندین کاربر را به مادران و پدران می‌دهد. تمام امکانات ارتباطی تبلت و گوشی هوشمند اعم از تلفن و پیامک تا ورودی های دستگاه و اتصالات مختلف آن و حتی برنامه های کاربردی دستگاه برای والدین قابل تنظیم است؛ پدر و مادرها می توانند سطح دسترسی کاربران و زمان دسترسی را تعیین کنند. حتی والدین می‌توانند شماره‌های خاصی را برای برقراری ارتباط تعیین کنند. منوها فارسی و انگلیسی است بنابراین کودکان به راحتی می‌توانند با آن کار کنند. با تبلت انارستان والدین به آسانی می‌توانند طبق برنامه زمانی امکان استفاده از دستگاه را مدیریت کنند. از طرفی می‌توانند برنامه‌ها را از دسترس و دید کاربران پنهان یا آشکار کنند و زمانیکه اولیاء، کار با تبلت و گوشی را برای فرزند خود مجاز نمی‌دانند، پیامی که خود آنها برای فرزندانشان تنظیم کرده اند بر روی صفحه ظاهر می‌شود و کودک را به انجام تکالیف و یا فعالیت‌های بدنی خود سوق می‌دهد.

از دید محتوا این تبلت مجموعه کاملی از محتوای کاربردی را دربردارد که همگی بومی و متناسب با ضوابط فرهنگ ایرانی هستند. نارکت فروشگاه محتوایی با حجم انبوهی از اپلیکیشن های آموزشی، بازی و سرگرمی های سالم، فیلم، صوت و انیمیشن‌های جذاب و رایگان، به تنهایی دنیایی از محتواست اما این این فروشگاه تنها یکی از عناصر محتوایی تبلت انارستان است. نسخه بومی شده یک نرم افزار آموزشی با شهرت جهانی در این تبلت وجود دارد؛ نرم‌افزاری اختصاصی برای اکتشاف علوم با هفت ابزار شگفت انگیز که اجازه بررسی مفاهیم علمی را با دوربین تبلت می‌دهد. به طور کلی با تبلت انارستان کاربران می‌توانند به دنیای انارستان راه پیدا کنند و به بزرگترین مجموعه محتوای آموزشی، بازی، فیلم، انیمیشن، کتاب، صورت و آموزش زبان دسترسی پیدا کنند.

اینترنت پاک از جمله قابلیت های ویژه و انارستانی این دستگاه است، دسترسی کنترل شده و ایمن به اینترنت، زمانبندی دسترسی به اینترنت، و تعریف وبسایت های مجاز  از جمله قابلیت‌های تبلت انارستان هستند، حدود 30هزار وب‌سایت در فهرست سفید سیمکارت دستگاه به صورت پیش فرض وجود دارد که به عنوان یک دایره المعارف به کار والدین می‌آید در عین حال این فهرست امکان حذف و اضافه به پدران و مادران می‌دهد.

تبلت انارستان از دید سخت افزاری بسیار مقاوم و با کیفیت است از تجهیزات پیشرفته‌ و متناسب با نیاز بومی ایران ساخته شده است. عمربالای باتری، لنز اپتیکال بیرونی، صفحه نمایش با کیفیت و مقاومت در برابر ضربه از ویژگی‌های برجسته تبلت انارستان هستند.

قیمت تبلت انارستان بسیار به صرفه است، این تبلت بین۲۹۹ تا ۳۳۹هزار تومان قیمتگذاری شده است، طبق توافق با یکی از بانک‌های داخلی امکان فروش اقساطی این تبلت از طریق لیزینگ فراهم شده است. انارستان برای تولید این تبلت با دو شرکت معتبر خارجی و یک شرکت داخلی مذاکره کرده است. گارانتی این تبلت نیز ۱۸ماهه است و با توجه به داخلی بودن آن، امکان هرگونه ارایه خدمات را فراهم می سازد. قیمت این تبلت در مقایسه با نمونه های خارجی، حداقل دویست هزارتومان ارزان‌تر است.


روابط عمومی انارستان

نظر دهید