با حمایت انارستان برگزار می‌شود:

جشنواره کودک‌آنلاین

یک جشنواره برای استعدادیابی و حمایت از ایده‌ها و آثار ویدئویی کودک و نوجوان

روابط عمومی انارستان

جشنواره کودک‌آنلاین با موضوع آثار ویدئویی حوزه کودک و نوجوان بهار ۱۳۹۸ برگزار می‌شود. ثبت‌نام و ارسال آثار در این جشنواره آغاز شده است و تا ۲۷ آذر ماه ادامه دارد و انارستان در زمره حامیان این جشنواره است.


کودکان و نوجوان مخاطبان ویژه کارتون‌ها، فیلم‌ها و سریال‌هایی هستند که بخش‌ عمده‌ای از محتوای شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی را تشکیل می‌دهند. اما محتوای فیلم‌ها و کارتون‌های خارجی لزوما با اصول فرهنگی و تربیتی ما همخوانی ندارند و این موضوع یکی از دغدغه‌های جدی پدران و مادران ایرانی است.

خوشبختانه در سال‌های اخیر شمار تولیدکنندگان ایرانی محتوای کودک و نوجوان در فضای مجازی افزایش یافته است و انارستان بعنوان یک زیست‌بوم بزرگ دوستدار کودک و نوجوان ایرانی در فضای مجازی تجمیع‌کننده خدمات و محصولات تولیدکنندگان ایرانی است. جشنواره کودک‌آنلاین با هدف استعدادیابی و حمایت از ایده‌پردازان و تولید‌کنندگان این حوزه در دو بخش وب‌سری‌ها (سریال‌های اينترنتی) و فیلم کوتاه برگزار می‌شود.

وب‌سری

وب‌سری يا سریال‌های اينترنتی كه معمولاً بصورت فصلی تولید و توزیع می‌شوند، بخش عمده‌ای از مخاطبان فضای مجازی را جذب کرده‌است، در این بخش افزون بر جوايز متعارف، امكان توليد يك قسمت ابتدايی (آزمونه) نيز به ایده‌های برگزيده داده می‌شود که شامل تأمين هزینه‏‌های ابتدایی تولید، تجهیزات لازم و امکان مشورت با کارشناسان است. برندگان آرای مردمی و برگزیدگان هیئت داوری، فرصت تولید تجاری و حرفه‏‌ای دست‏کم دو فصل (۲۶ قسمت) را با حمایت دبیرخانه و همراهان جشنواره دارند.

فيلم كوتاه

همه آثار توليدی پس از فروردين ۱۳۹۵با موضوعات جشنواره و در قالب‌های داستانی، مستند، تجربی و پويانمايی (انیمیشن) می‌توانند در اين بخش شركت كنند. حداكثر زمان برای فیلم کوتاه ۳۰ دقيقه است.

مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار تا ۲۷ آذرماه است و از طریق سایت جشنواره کودک‌آنلاین www.kudakonlinefest.ir انجام می‌شود که پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره کودک‌آنلاین است و جزییات جوایز و تسهیلات و آخرین اخبار در آن منتشر شده است. فهرست آثار و ایده های راه یافته به بخش مسابقه ۲۵ دی‌ اعلام می‌شود و زمان نهایی برگزاری جشنواره بهار ۱۳۹۸است.

مخاطب جشنواره کودک‌آنلاین همه كودكان ایران هستند و بجز شناخت و حمایت از ایده‌ها و استعدادهای بومی در حوزه محتوای ویدئویی یكی از اهداف اصلی جشنواره ارتقای سواد رسانه‌ای است، بنابراین این جشنواره در راستای سیاست‌های راهبردی انارستان در جهت ایجاد فضای مجازی سالم، مفید و جذاب ویژه کودک و نوجوان ایرانی است.

به گفته سیدجمال هادیان مدیرکل روابط‌عمومی وزارت ارتباطات و دبیر جشنواره کودک‌آنلاین، ایده برگزاری این جشنواره را آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات مطرح کرد. وی همچنین تصریح کرده: «این جشنواره به هیچ عنوان از بودجه دولتی استفاده نمی‌کند بلکه بصورت مشاركتی و جذب حامی برگزار می‌شود و اکنون بزرگترین اسپانسر این جشنواره همراه اول است.» هادیان تاکید کرده که جشنواره كودك‌آنلاین، یك جشنواره مردمی بر اساس ایده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

نظر دهید