خط تولید تبلت و گوشی همراه کودک و نوجوان انارستان افتتاح شد

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

روابط عمومی انارستان

خط تولید تبلت و گوشی همراه کودک و نوجوان انارستان با حضور وزیر ارتباطات صبح امروز هشتم آبان در خرمشهر افتتاح شد.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره قابلیت های انحصاری این محصول گفت: این محصول با استفاده از ظرفیت‌های موجود کشور و با سیستم‌عامل بومی و امن به دست متخصصان ایرانی تولید می‌شود. با اولین محصول تولیدی یک انقلاب بزرگ در فضای مجازی سالم و یک بازار بزرگ اقتصادی اتفاق می افتد.

وی افزود: با افتتاح این کارخانه ۴۰۰ نفر مشغول به کار شدند و پیش‌بینی می‌شود با آغاز به کار سالن تولید گوشی و تبلت ایرانی پنج هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شود.

وزیر ارتباطات گفت: نیاز سالانه کاربران ایرانی در سال چیزی حدود ۷میلیون گوشی و تبلت است بنابراین با وجود ظرفیت یک بازار ۱۵۰۰ میلیارد تومانی در کشور ، تمرکز بر تولید با کیفیت داخلی حرف اول را می زند.

آذری جهرمی در این مراسم توافق‌نامه تولید داخلی 500 هزار تبلت و گوشی کودک و نوجوان را با نام انارستان امضا کرد.

از ویژگی‌های این محصولات که با هدف رفع دغدغه والدین برای حضور فرزندانشان در فضای مجازی طراحی و تولید می‌شود، می‌توان به امکان نظارت خانواده ها و تأمین انواع برنامک‌ و محتوای جذاب و مورد نیاز کودک و نوجوان اشاره کرد.

ابوالفضل محمودی مدیر عامل انارستان در پاسخ خبرنگاران که از امکان پیش خرید تبلت کودک و نوجوان انارستان پرسیدند، گفت: سامانه پیامکی ثبت سفارش راه اندازی شده است بدین ترتیب کافی است عدد ۱۱۰ را به ۱۰۰۰۴۴۰ ارسال کنند.

در این مراسم مدیرعامل منطقه آزاد اروند از پیش خرید این تبلت دانش آموزی برای دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) خبر داد.

گزارش افتتاح خط تولید تبلت کودک و نوجوان انارستان در اخبار شبکه خبر سیما (فیلم)

۱ دیدگاه برای این مطلب

عباس گفت:

این دست خبرها باعث خوشحالی است. امیدوارم در این عرصه اقتصادی و حرفه ای، کشور عزیزمان به دستاوردهای فاخری نائل گردد. ان شاءالله.


نظر دهید