در نارکت چه محتوایی را می‌توانید دانلود کنید؟

فاطمه علیزاده، سرویس نارکت

نارکت انارستان نخستین فروشگاه اندرویدی کودک و نوجوان است که با داشتن ۶ گونه‌ی محتوایی: برنامه، بازی، فیلم، کتاب، مجله و صوت در حال فعالیت است.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد انواع محتوایی که در فروشگاه نارکت عرضه می‌شود توضیحاتی را ارائه کنیم.

نخستین دسته‌بندی محتوایی «برنامه‌ها» هستند، برنامه‌های نارکت اپلیکیشن‌‌های اندرویدی هستند که در گروه‌بندی‌های مختلف عرضه می‌شوند. زمینه موضوعی برنامه‌هایی که در نارکت ارائه می‌شوند بدین شرح هستند: برنامه‌های کاربردی و پرطرفدار تلگرام و اینستاگرام و... برنامه‌های کاربردی - ابزاری مثل اجرا‌کننده‌های فیلم و موسیقی، برنامه‌های آموزشی و درسی که اغلب ناشران ایرانی آنها را در نارکت قرار داده‌اند، برنامه‌های سرگرم‌کننده، برنامه‌هایی در حوزه‌های عمومی مثل کسب و کار، ورزشی، پزشکی، اجتماعی و...

دسته‌بندی بعدی محتوایی در نارکت «بازی‌ها» هستند، بازی‌ها از محبوب‌ترین اندوخته‌های نارکت هستند.گروه نارکت می‌کوشد تا بروزترین بازی‌های خارجی در نارکت قرار بگیرند. بازی‌هایی که در نارکت هستند در ژانرهای مختلفی مانند: بازی‌های سرگرم‌کننده و مفرح، آموزشی، فکری و پازلی، مسابقه‌ای، شبیه‌سازی، واقعیت‌افزوده و سه‌بعدی، بازی‌های مناسب کودکان و... عرضه می‌شوند.

نارکت یکی از فروشگاه‌های اندرویدی است که بازی‌های دیتادار نیز عرضه می‌کند. به دلیل حجم بالای بازی‌های دیتادار، بیشتر فروشگاه‌ها تمایل زیادی به این نوع بازی‌ها ندارند. درباره بازی‌های دیتادار پیشتر مقاله‌ای در سایت انارستان ارائه شده است.

دسته‌بندی سوم «فیلم و فایل‌های ویدویی» هستند. این نوع محتوا نیز در دسته‌بندی‌های موضوعی مختلف مانند فیلم‌های آموزشی-درسی مقاطع مختلف، سرگرم‌کننده (انیمیشن‌ها)، علمی و تخیلی در نارکت ارایه می‌شوند.

دسته چهارم محتوای نارکت، «کتاب‌های الکترونیکی» هستند. ناشران مختلف در گروه‌بندی‌های متفاوتی کتاب‌ها را در نارکت منتشر می‌کنند تا کاربر بتواند آنها را مطالعه کند. مضامین این کتاب‌ها شامل: آموزشی و درسی، سرگرم کننده و داستان همچنین در حوزه‌های عمومی مثل ورزش، آموزش زبان انگلیسی و کامپیوتر، هستند.

دسته‌بندی پنجم محتوایی در نارکت «مجلات» هستند که با نام خواندنی ارایه شده‌اند. مجلات هم مثل کتاب‌ها نسخه الکترونیکی هستند. مجلات مجموعه رشد که محتوای آنها مناسب کودکان و نوجوانان دانش‌آموز است و همچنین مجلات عمومی و علمی مثل مجلات حوزه نجوم نمونه‌هایی از گروه مجلات نارکت هستند.

دسته بندی محتوایی ششم در نارکت محتوای «صوتی» است. در نارکت این نوع محتوا در قالب کتاب‌های صوتی آموزشی، داستانی، سرگرم‌کننده همچنین فایل‌های صوتی مناسبتی مثل مداحی، مولودی و سخنرانی‌های مذهبی عرضه می‌شوند.

نظر دهید