سیمکارت انارستان درگاهی به دنیای محتوای مفید و جذاب

گفتگو با معاون و مدیر فروش انارستان

مسعود صادقی

پیشرفت شتابان فن‌آوری ارتباطی دیجیتال از یک سو و نفوذ شبکه‌های ارتباطی مجازی در جوامع انسانی از سوی دیگر، دامنه کاربران فضای مجازی را در دنیای امروز به شدت گسترش داده است بطوریکه در سال‌های اخیر سن کاربران فضای مجازی به زیر ۵سال رسیده است. بی‌گمان ظرفیت‌های فضای مجازی در کنار آسیب‌های آن مطرح است، وقتی کودکان و نوجوانان به عنوان حساس‌ترین گروه اجتماعی مخاطبان این فضا هستند ضرورت برنامه‌ریزی هدفمند و سنجیده برای بهره‌برداری مناسب از ظرفیت‌های فضای مجازی و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی آن بیش از پیش احساس می‌شود. سیمکارت کودک و نوجوان انارستانی محصول راهبردی زیست بوم کودک و نوجوان انارستان است. کودک و نوجوان ایرانی با سیمکارت انارستانی به دنیای محتوای مفید و جذاب انارستان وارد می شوند. درباره سیمکارت انارستان با جعفر زیاری معاونت فروش و بازاریابی انارستان به گفتگو نشستیم، علیرضا سیف مدیر فروش انارستان هم در این گفتگو به پرسش‌های ما پاسخ گفت.


سیمکارت انارستان چه نوع سیمکارتی است؟

زیاری: سیمکارت انارستان، سیمکارتی اعتباری و رایگان است که برای کودکان و نوجوانان ایرانی گروه سنی ۶ تا ۱۸ سال و با هدف پاسخ به نیازها و خواسته‌های آنها طراحی شده است. این سیمکارت ضمن پوشش‌دادن تمامی نیازهای مکالمه، پیامک و دیتای این گروه سنی، امکان استفاده از فضای اینترنتی پُرسرعت نسل سوم و چهارم را متناسب با سن کودکان و نوجوانان فراهم می‌کند.

درباره سرویس محتوایی سیمکارت انارستان بفرمایید؟

زیاری: سرویس رمانت که اینترنت کودک و نوجوان انارستان است، ویژگی منحصر به فرد سیمکارت‌های انارستانی است. با سیمکارت انارستان امکان اتصال به دنیای بزرگی از برنامه‌های جذاب و مفید فراهم می‌شود. این سرویس‌ها شامل مشاوره آنلاین، کتابخانه دیجیتال، فروشگاه محتوای درسی، آزمون آنلاین، مشاوره هوشمند تلفنی،انواع بازی‌ها، فیلم و سریال و همچنین نرم‌افزارهای نگهداری مدارس مانند رایا مدرسه یا سیستم‌های مشابه و... هستند.

تعرفه‌های استفاده از سیمکارت انارستان چگونه است؟

سیف: تعرفه‌های پایه مکالمه و پیامک سیمکارت انارستان مشابه سیمکارت‌های اعتباری همراه اول است و تمامی بسته‌هایی که برای سیمکارت‌های اعتباری همراه اول ارائه می‌شود (بسته‌های مکالمه و پیامک) شامل سیمکارت انارستان هم می‌شود افزون بر آن بسته‌های خاص مکالمه و پیامک برای سیمکارت انارستان ارایه می‌شود، همچنین بسته‌های دیتا با نرخ ترجیحی خاص نیز برای سیم‌کارت انارستان تعریف شده است. سیم‌کارت انارستان مبلغ ۵۰۰ تومان شارژ اولیه دارد. پس از فعال‌سازی، یک بسته خوش‌آمدگویی شامل ۱ گیگابایت اینترنت پُرسرعت، ۲۰ دقیقه مکالمه و ۲۰۰ عدد پیامک برای کودک و نوجوان ایرانی فعال می‌شود.

فروش سیمکارت انارستان از چه زمانی آغاز شد؟

سیف: پروژه عرضه سیمکارت در اسفندماه 94 کلید خورد. از تیرماه 95 فروش سیمکارت آغاز شد.

تا کنون چه تعدادی سیمکارت فعال‌سازی شده است؟

سیف: حدود 900 هزار سیمکارت فعال‌سازی شده است. لازم است بگویم در مرحله نخست فروش سیمکارت با توجه به استقبال بی‌نظیر بازار از این نوع سیمکارت، رنج اولیه به اتمام رسید و مجددا انارستان یک رنج کامل اختصاصی برای سیمکارت‌های خود از مراجع ذی‌ربط اختصاص داد و هم‌اکنون سیمکارت‌های انارستان با کد جدید داخل مخزن فروش است.

کد قبلی سیمکارت انارستان چه عددی بود و کدجدید چه عددی است؟

سیف: کد اول 0990 بود وکد جدید 09944 است که از 10 خرداد امسال فعال‌سازی آن را آغاز کرده‌ایم.

جایگاه سیمکارت در زیست‌بوم انارستان چگونه تعریف شده است؟

زیاری: سیمکارت کودک و نوجوان انارستان فقط امکان مدیریت به والدین نمی دهد، این سیمکارت یک زیرساخت و بستر مناسب برای ارایه محتوای انارستانی به کودکان و نوجوانان است. کودکان و نوجوانان ایرانی با سیمکارت انارستان امکان دسترسی به محتواها، خدمات درسی و علمی 330 ناشر در قالب9500 اپلیکیشن، 2500 فیلم، 510 صوت، 2350 کتاب برای کودکان و نوجوانان ایرانی و برنامه‌های آموزش تولید محتوای الکترونیکی برای حدود ۴۰۰۰ مدرسه در سراسر کشور را دارند.

آینده ای که برای واحد فروش سیمکارت متصور هستید؟

زیاری: در چشم‌اندازی که ما تعریف کرده‌ایم، کل جامعه کودک و نوجوان و به طور خاص جامعه دانش‌آموزی (12 میلیون کاربر زیر 18 سال) همگی از کاربران سیمکارت انارستان باشند.

آیا 12میلیون کاربر بالقوه وجود دارد؟

زیاری: بله 12 میلیون کاربر بالقوه وجود دارد. یک زمانی به 18 میلیون کاربر فکر می‌کردم. این زمانی بود که به زیر 6 سال هم سیمکارت تعلق می‌گرفت، الان بازه سنی بین 6 تا 18 سال است.

کاربران و متقاضیان برای دریافت اطلاعات لازم از چه طریقی باید اقدام کنند؟

زیاری: برای اطلاع از نحوه فعال سازی، بسته خوشامدگویی و درگاه های ارتباطی سیمکارت انارستان می توانید به کانال تلگرامی سیمکارت انارستان مراجعه کنید یا با شماره‌های واحد فروش انارستان 5 تا 49261800 تماس بگیرید و یا به سایت www.anarestan.com مراجعه نمایند. متقاضیان دریافت سیمکارت کافی است شماره 220 را به سرشماره 30006860 پیامک کنند.

در حال حاضر چند تا نمایندگی فروش در کل کشور دارید؟

سیف: در حال حاضر 11 هزار نماینده فعال در شبکه فعال‌سازی سیمکارت انارستان داریم.

انارستان در هجدهمین نمایشگاه تلکام هم حضور داشت، واحد سیمکارت به جز سالن انارستان در فضای باز هم حضور داشت، از دستاوردهای نمایشگاه تلکام بگویید؟

سیف: از فرصت نمایشگاه تلکام برای اجرای برنامه های ترویجی جهت آشنایی مخاطبان با ویژگی‌های سیمکارت‌ کودک و نوجوان انارستانی استفاده کردیم. خوشبختانه استقبال خوبی هم صورت گرفت و ما توانستیم بیش از 1500 سیمکارت فقط در روزهای نمایشگاه فعال‌سازی کنیم و فرصت مناسبی بود که با جامعه هدف خود رودرو ارتباط برقرار کنیم. می‌دانید که سیمکارت تنها دریچه‌ای برای ورود به دنیای انارستان است ما در نمایشگاه سایر محصولات و خدمات انارستان را هم ارایه کردیم و خوشبختانه بازخورد خیلی خوبی از کودکان و نوجوانان، از والدین و بطور خاص مسئولان و مربیان مدارس دریافت کردیم.

از برنامه‌های جدید خود بگویید.

سیف: ما دو هدف عمده داریم: اول آنکه می‌کوشیم  بر روی محتوای مورد نیاز این بخش از جامعه که آینده‌سازان این مملکت هستند تمرکز کنیم و با توجه با بازخوردهایی که می‌گیریم، در جهت رفع نیازهای این گروه سنی پیوسته این محتوا را به‌روزرسانی کنیم و دوم آنکه در جهت آشنایی بیشتر جامعه و افزایش دسترسی این عزیزان، نمایندگی‌‌های توزیع سیمکارت را افزایش بدهیم، توسعه همکاری با مدارسی که آمادگی همکاری با انارستان را دارند، همچنین ایجاد ارتباط با مراکز آموزشی  و شرکت در رویدادهای مرتبط مانند دومین نمایشگاه تکنولوژی آموزشی که به تازگی برگزار شد در زمره برنامه‌های معمول ما هست.

نظر دهید