شب‌های انارستانی نمایشگاه قرآن

قرعه‌کشی و اهدای تبلت، کارگاه‌های آموزشی و بازی‌های رایانه‌ای

مسعود صادقی

بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن در حال برگزاری است، یکی از بخش‌های ویژه نمایشگاه قرآن امسال غرفه «فضای مجازی سالم و مفید برای خانواده‌ها» است در این غرفه خدمات و محصولات متنوعی در حوزه فضای مجازی کودکان و نوجوانان ارایه شده است از سیمکارت کودک و نوجوان، تبلت کودک و نوجوان و اپلیکیشن‌های آموزشی و فرهنگی تا اینترنت ویژه کودک و نوجوان.

در بخش رمانت یا اینترنت کودک و نوجوان انارستان افزون بر معرفی این سرویس، تاکنون ۸ کارگاه آموزشی در زمینه مباحث و چالش‌های کودکان و نوجوانان در فضای مجازی برگزار شده است. در این کارگاه‌ها هر شب یکی از کارشناسان فضای مجازی و علوم تربیتی در یک بستر تعاملی با والدین مباحثه می‌کنند. آقایان عبدالصمد، شیخ الاسلام، مطلبی و حجت الاسلام محمد علی و خانم طالبی کارشناسان این کارگاه‌ها هستند. این کارگاه‌های آموزشی که با استقبال والدین مواجه شده است تا پایان نمایشگاه هر شب ساعت ۲۲ در محل همین غرفه برگزار می‌شود.

انارستان تاکنون در نمایشگاه قرآن دو قرعه‌کشی برای اهدای دو دستگاه تبلت کودک و نوجوان انارستان برگزار کرده است. برنده اول امیر مهدی حسین‌زاده بود (فیلم) و آراز وکیلی در قرعه‌کشی دوم برنده یک دستگاه تبلت کودک و نوجوان انارستانی شد. آخرین قرعه‌کشی در شب پایانی برگزار می‌شود. گفتنی است این قرعه‌کشی از میان کودکانی انجام می‌شود که در بازی رایانه‌ای با مضامین قرآنی به حد نصاب امتیاز دست یافته‌اند. کودکان با شرکت در این بازی‌ها ضمن سرگرمی و دریافت جایزه، شانس برنده شدن یک دستگاه تبلت انارستانی را هم دارند و از همه مهم‌تر با مفاهیم قرآنی و معارف دینی بیشتر آشنا می‌شوند.

آمار بازدید نمایشگاه‌ قرآن نشان می‌دهد غرفه فضای مجازی سالم و مفید برای خانواده‌ها یکی از غرفه‌های پربازید نمایشگاه است که در این شب‌ها برگزاری قرعه‌کشی در کنار کارگاه‌های آموزشی و بازی‌های رایانه‌ای موجب استقبال فزاینده‌ای از این غرفه شده است ناگفته نماند ساختار طراحی غرفه و یک راهرو نمایشگاهی پیرامونی با درگاه‌های جناقی به شکل معماری سنتی ایرانی، فضای مناسبی برای تردد کودکان و عکس‌های یادگاری ایجاد کرده است.

تبلت کودک و نوجوان، سیمکارت ویژه کودک نوجوان و سرویس اینترنت ویژه کودک و نوجوان سه راس شناخته شده مثلث نظارتی و مدیریتی والدین بر رفتار کودکان و نوجوانان در فضای مجازی از جمله محصولات و سرویس‌های انارستانی این بخش هستند.

بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۲۹ اردیبهشت تا ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ در مصلی امام خمینی (ره) برپا است. ساعات بازدید همه روزه ۱۷ تا ۲۴ است و بازدید برای عموم آزاد است.

نظر دهید