سرویس محتوای ویدئویی انارستان راه‌اندازی شد

نارتون نخستین رسانه ویدئویی کودک و نوجوان ایرانی

تامین محتوای رسانه‌ای ویژه کودکان و نوجوانان همیشه در سراسر دنیا دغدغه مهم نهادهای فرهنگی و پدران و مادران هست. اما جوامع مختلف دارای چهارچوب‌های فرهنگی متفاوت و گاه متعارض با یکدیگر هستند از همین رو هر جامعه‌ای نیازمند محصولات فرهنگی متناسب با رویکردهای فرهنگی خود است. سرویس محتوایی نارتون در انارستان با درک این ضرورت برای ارایه محتوای ویدئویی مناسب کودک و نوجوان ایرانی راه‌اندازی شده است.


علیرضا گودرزی فراهانی مدیر سرویس نارتون انارستان به تشریح ویژگی‌های این سرویس جدید انارستانی پرداخت و گفت: محتواهای نارتون در قالب فایل‌های ویدئویی در دسته‌بندی‌های مختلف ازجمله انیمیشن، قصه، لالایی و... هستند. تلاش می‌کنیم بروزرسانی روزانه داشته باشیم در همین راستا طبق برنامه، گروه نارتون انیمیشن های روز دنیا رو برای کودکان و نوجوانان ایرانی به فارسی دوبله می‌کند.

وی افزود: نارتون بر بستر اپلیکیشن های اندروید و آی او اس و همچنین وب‌سایت نارتون ارایه می‌شود. با توجه اینکه همکنون۸۰ تا ۸۵ درصد کاربران اینترنت از سیستم عامل اندروید بهره می‌گیرند تمرکز ما بیشتر روی اندروید است، اما نسخه ios را هم آماده کرده‌ایم همچنین برای کاربرانی که از رایانه شخصی استفاده می کنند نسخه دسکتاپ را آماده کرده‌ایم.

گودرزی فراهانی درباره نحوه عضویت و بهره‌گیری از نارتون اظهار داشت: برای عضویت و استفاده از سرویس نارتون کافی است کاربر عدد 180 را به سرشماره 60204 پیامک کند و بدین ترتیب لینک دانلود اپلیکیشن را دریافت کند. باتوجه به اینکه در حال حاضر فقط به مشترکین همراه اول سرویس‌دهی داریم پیشنهاد می‌کنیم متقاضیان از خط همراه اول خود برای عضویت اقدام کنند تا بتوانند از تمام امکانات سرویس بهره‌مند بشوند. انشالله در آینده نزدیک سایر اپراتورها را هم به شبکه سرویس‌دهی متصل می‌کنیم.

مدیر سرویس نارتون انارستان تصریح کرد: درحال حاضر حدود ۱۵۰۰ فایل روی سرویس نارتون هست که این مجموعه بروزرسانی می شود، کاربران عضو می‌توانند چندین بار در روز بصورت نامحدود از این محتوا استفاده کنند. دیگر اینکه محتواهای نارتون انحصاری هستند و توسط تیم اختصاصی نارتون تهیه شده‌اند و با کیفیت مناسب دوبله و یا تولید و تدوین شده‌اند. محتواها متناسب با روحیه، تمایلات و البته باید و نبایدهای گروه سنی کودک و نوجوان ایرانی ارایه می‌شوند.

گودرزی فراهانی در پایان با بیان اینکه درحال حاضر هیچ شبکه VOD ویژه کودکان ایرانی وجود ندارد، تاکید کرد: ما قصد داریم این نیاز را برآورده کنیم. هدف ما این است که در طول یک سال با تمرکز بر روی مخاطبان کودک و نوجوان ایرانی به نخستین شبکه VOD ویژه کودکان ایرانی برسیم و هرگونه محتوای ویدئویی مناسب و مورد نیاز کودک ایرانی از جمله انیمیشن، سریال‌های کودک، قصه، لالایی و... را بر این بسترعرضه کنیم.

نظر دهید