نارکت؛یک استارتاپ تحت وب برای جامعه تعلیم و تربیت کودک و نوجوان

جامعه تعلیم تربیت به عنوان گروهی پیشرو در مهارت افزایی فضای جنبش نرم نقشی فزاینده را ایفا می کند. نارکت، فروشگاه محتوایی و نرم افزارهای کاربردی انارستان با ویژگی‌های منحصر به فرد خود فضایی را ایجاد کرده است که در یک روند بُرد بُرد، توسعه‌دهندگان و مصرف‌کنندگان نرم‌افزارهای کاربردی اندرویدی و محتواهای تولید شده جذاب و مفید بتوانند از این بستر با هدف درآمدزایی، مهارت‌افزایی و دانش‌اندوزی استفاده کنند.

وجود شش بخش اصلی شامل برنامه‌ها، بازی‌ها، صدا و نوا، کتاب، فیلم و خواندنی ها می‌تواند بستری را مهیا کند تا توسعه‌دهندگان بتوانند در حوزه‌های گوناگون اقدام به تولید برنامه و محتوا کنند و محصولات خود را در یک فروشگاه اختصاصی در اختیار جامعه بزرگ تعلیم و تربیت کشور قرار بدهند.

سهولت در خرید، امین بودن محیط و در دسترس بودن این فروشگاه باعث شده است تا از منظرهای گوناگون این بازار جذاب، پویا و چابک باشد. کارشناسان انارستان در یک فرآیند ساده اما کارا و ایمن محصولات تولیدی را به سرعت بررسی و در کمترین زمان ممکن اقدامات فنی مناسب را در جهت نشر محصول تولید شده به عمل می‌آورند.

هدف اساسی فروشگاه نرم افزار و محتوای انارستان، تامین نیازهای آموزشی و تفریحی جامعه تعلیم و تربیت اعم از دانش‌آموز، معلم و والد است که بر این اساس می‌توان گفت انارستان محیطی اختصاصی و رقابتی را به وجود آورده است.

تقسیم درآمد حاصل از فروش محتواهای ایجاد شده نظیر فیلم، صدا، کتاب و خواندنی ها بدون نیاز به نرم افزارهای خاص پخش‌کننده و یا تبدیل‌کننده یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این فروشگاه برای سهولت استفاده از محتوا است، با این روش کاربر بدون نیاز به نرم افزارهای متنوع چند رسانه ای می‌تواند از محتوای ایجاد شده بهره مند بشود. همچنین وجود بخش ها و زیر بخش‌های متنوع باعث ساماندهی نرم افزارهای کاربردی تولید شده برای ارائه هر چه بهتر اینگونه محصولات می‌شود.

از دیگر سو امکان تفکیک محصولات بر اساس سن کودک و نوجوان دانش‌آموز به منظور ارایه بهترین محتواها و نرم افزارهای کاربردی این امکان را به والدین می دهد تا بتوانند بهترین و مناسب ترین محتوا و برنامه کاربردی را برای رشد و تعالی فرزند خود انتخاب کنند.

روش های پرداخت متنوع از جمله استفاده از کدهای دستوریUSSD، پرداخت توسط درگاه های بانکی PSP، روش‌های کسر از شارژ اعم از کسر از حساب کاربری و کسر از شارژ اعتبار سیم کارت نیز باعث شده است تا چرخه فروش محصولات به شکلی روان،‌ باکیفیت و ایمنی بسیار مطلوب انجام بشود.

توزیع سهم عادلانه از سود فروش محصولات در کوتاه‌ترین زمان‌ها و همچنین حمایت‌های مالی و معنوی انارستان از محصولات تولید شده با کیفیت و برگزاری جشنواره‌های متعدد نرم افزاری و تولید محتوایی همچون انارچین و هاکارستان نیز بستری فراهم کرده است تا بهترین توسعه دهندگان در یک جامعه گرد هم بیایند و از تجربیات و ظرفیت‌های یکدیگر استفاده کنند.

همچنین سامانه پیشرفته تحت وب برای ‏مدیریت و بروزرسانی محصولات، روال ثبت نرم‌افزار و محتوا به صورت منظم و ‏استاندارد، گزارش‌ها متنوع و دقیق بر اساس ‏پارامترهای مختلف، تسویه حساب سریع و آسان، سامانه اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی مدرن، ارایه ‏API‏ برای تامین امنیت، فروش و … تنها بخشی از قابلیت‌های فروشگاه محتوای انارستان است.

با این اوصاف انارستان می‌کوشد که بستری حرفه ای فراهم کند تا به رشد و توسعه بازارهای مجازی و ارتقاء سطح کیفی آموزشی کمک کند. امیدواریم به یاری خداوند این محیط بتواند به عنوان یک استارتاپ، نقش خود را در توسعه کسب و کارهای مبتنی بر وب و ارتقاء سطح علمی جامعه بزرگ تعلیم و تربیت کودک و نوجوان به بهترین نحو ممکن به انجام برساند.

دکتر محمدجعفر نعناکار

نظر دهید