انارستان پیشگام در اینترنت پاک برای کودک و نوجوان ایرانی

در زمینه اینترنت پاک برای کودک و نوجوان ایرانی پروژه ای تحت عنوان انارستان شکل‌گرفته است که مورد حمایت وزارت ارتباطات است. سیمکارت‌های خاص به‌علاوه‌ی تبلت های ویژه حاوی محتوای مناسب اعم از اپلیکیشن‌ها، انیمیشن‌ها، بازی‌ها و... برای کودکان در این پروژه تعریف شده است.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات که در آخرین روز هفته دولت میهمان خبرگزاری صدا و سیما بود در گفتگوی مستقیم با بخش خبر نیمروزی شبکه یک سیما به سوال گوینده خبر درباره اینترنت پاک پاسخ داد. حیاتی از وزیر ارتباطات پرسید در خیلی از کشورها کاربران به ویژه والدین برای حفاظت از فرزندانشان در قبال آسیب های فرهنگی فضای مجازی امکان دسترسی به نوعی از سرویس به نام اینترنت پاک را دارند، آیا وزارت ارتباطات کشور ما هم برنامه ای برای ارائه وسیع چنین سرویسی دارد؟

آذری جهرمی در پاسخ این سوال ضمن تایید راه‌اندازی پروژه اینترنت پاک برای کودک و نوجوان در ایران گفت: پروژه ای تحت عنوان انارستان که مورد حمایت وزارت ارتباطات هم قرار گرفته است کار خود را آغاز کرده است، سیمکارت‌های خاص بعلاوه‌ی تبلت‌های ویژه حاوی اپلیکیشن‌های خاص تولید شده است که می‌تواند مورد استفاده کودکان قرار بگیرد مطالب متناسب با سن کودکان و نوجوانان اعم از بازی، کارتون یا نمایش های خانگی و امثال این در این سرویس دیده شده است. در این پروژه امکان نظارت والدین فراهم شده است.

وزیر ارتباطات درباره جامعه زیر پوشش انارستان گفت: در حال حاضر فکر می‌کنم مجموعه کاربران این سرویس ۵۰۰ هزار تا باشند و به نظر می‌رسد ظرفیت رشد تا ۶ میلیون کاربر را در این حوزه داشته باشیم که باید با همکاری و همدلی همه جانبه این مسئله را به سرانجام برسانیم که گروه سنی کودکان ما به مطالبی دسترسی داشته باشد که متناسب با سن آنها باشد.

فیلم این مصاحبه در کانال تلگرامی انارستان (اینجا)

نظر دهید