آینار

سرویس تلفن گویا با عنوان IVR مخفف عبارت Interactive Voice Response شناخته می شود که به معنای «پاسخ صوتی تعاملی» است و به تلفن‌گویایی گفته می‌شود که خدمات تلفنی به کاربران و مخاطبان خود ارائه می‌دهد، بدین ترتیب که با گرفتن شماره تماس یک مجموعه، تعامل صوتی کاربر با سیستم تلفن گویا برقرار می‌شود، در هر مرحله پس از تعاریف و توضیحاتی از او درخواست می‌شود کدی خاص را شماره‌گیری نماید.

آینار نام سرویس‌های تلفن گویای انارستان است و در زمره سرویس های محتوایی انارستان به شمار می‌آید. آینار خدمات صوتی با مضامین گوناگون نظیر علمی آموزشی، مشاوره و تربیتی، سلامت، مذهبی، اطلاع‌رسانی و سرگرمی ‌ارائه می‌کند.

سرویس آینار با شماره تلفن 99206022 برای مشترکان انارستانی و با شماره تلفن 99226610 برای سایر مشترکان، داستان‌های آموزشی به زبان انگلیسی بازگو می‌کند. برای ثبت‌نام در این سرویس کافی است کد202 به شماره 6020 پیامک بشود. همچنین مشترکان این سرویس در قرعه‌کشی جوایز نفیس باشگاه انارستان شرکت داده می‌شوند.

دنیای شگفت‌انگیز انارستان نام سرویس دیگر آینار است که با هدف استعدادیابی نقاشی کودکان راه‌اندازی شده است. در این سرویس مشترکان می‌توانند پس از ارسال نقاشی‌های خود از طریق تماس با شماره تلفن ثابت  70705003  و ارایه شماره پیگیری؛ از تحلیل کارشناسان مجرب بهره‌مند بشوند. برای ارسال نقاشی‌ها دو راه وجود دارد: ارسال نقاشی در کانال «نقاشی نقاشی» در پیام‌رسان سروش و یا ثبت‌نام در وب‌سایت رسمی شبکه پویا و ارسال نقاشی در پنل مربوطه. دنیای شگفت‌انگیز انارستان، همچنین به قید قرعه جوایز نفیسی به کودکان ارائه می‌کند.