آینار

خدمات ارزش‌افزوده با عنوان اختصاری Vas  (Value added service) به خدمات ارایه محتوا در برابر پرداخت هزینه گفته می شود. این خدمات به صورت های گوناگون ارایه می شود، باشگاه انارستان و آینار (سرویس تلفن گویا انارستان) هر دو از خدمات ارزش افزوده انارستان هستند. باشگاه انارستان مبتنی بر پیامک و آینار مبتنی بر تلفن ثابت است.

سرویس تلفن گویا با عنوان IVR مخفف عبارت Interactive Voice Response شناخته می شود که به معنای «پاسخ صوتی تعاملی» است و به تلفن‌گویایی گفته می‌شود که خدمات تلفنی به کاربران و مخاطبان خود ارائه می‌دهد، بدین ترتیب که با گرفتن شماره تماس یک مجموعه، تعامل صوتی کاربر با سیستم تلفن گویا برقرار می‌شود، در هر مرحله پس از تعاریف و توضیحاتی از او درخواست می‌شود کدی خاص را شماره‌گیری نماید.

سرویس های تلفن گویا در سه زمینه اطلاع رسانی، آموزش و سرگرمی خدمات ارایه می کنند، این خدمات را ممکن است یک کاربر انسانی به عنوان اپراتور ارایه کند یا به صورت پیام ضبط شده توسط یک ماشین ارایه بشود. آینار نام سرویس تلفن گویای انارستان است که اواخر سال ۱۳۹۵ راه اندازی شده است و در گام نخست خدمات آموزش زبان انگلیسی ارایه می کند. آینار با شماره تلفن ۹۹۲۰۶۰۲۲داستان های آموزشی به زبان انگلیسی بازگو می کند. برای ثبت نام در آینار کافی است کد۲۰۲ به شماره ۶۰۲۰  پیامک بشود. آینار روزانه یک تبلت و هر هفته ۵ میلیون تومان هدیه در قرعه کشی به کاربران خود هدیه می کند، سیم کارت رایگان، شارژ هدیه و مکالمه رایگان و بسته زندگی رویایی از دیگر مزایای جانبی استفاده از خدمات آینار است.