خلاقیت و مهارت

واحد خلاقیت و مهارت انارستان با هدف اجرایی کردن ایده های نو در زمینه پرورش خلاقیت و افزایش مهارت کودکان و نوجوانان از بهمن 1395 راه اندازی شده است. بخش خلاقیت و مهارت نه تنها بستر شکوفایی ایده های بومی را فراهم می کند بلکه پیوسته نمونه های خارجی را رصد می کند تا در صورت لزوم از ایده های مناسب خارجی الگو برداری کند.

فعالیت بخش خلاقیت و مهارت انارستان در سه زمینه کاری تعریف شده است:

۱- محصولات فیزیکی که نمونه آن روبات روکارو است.

۲- محصولات دیجیتال مثل نرم افزارهای پرورش خلاقیت و بازی های آموزشی

۳- برگزاری رویدادها همچون جشنواره ها و مسابقات در زمینه ارایه محصول یا تولید نرم افزار

نخستین محصول فيزيكي واحد خلاقیت و مهارت انارستان یک ربات با نام «روکارو» است. کودکان و نوجوانان 4 تا 18 سال بدون نیاز به دانش برنامه نویسی و یا ریاضی می توانند روکارو را بسازند و برای آن برنامه تعریف کنند. همه خطوط برنامه‌نویسی انجام شده است، کاربر فقط باید انتخاب کند. با ویدئوی آموزشی همراه بسته روکارو، مشاوره و پشتیبانی آنلاین، پدر و مادرها از تخصیص زمان برای آموزش این ربات به کودکان نوجوانان خود بی نیاز هستند. ربات روکارو در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ثبت شده است.

بسته ربات روکارو شامل آموزش ساخت بدنه و شاسی ربات، آشنایی با مدارهای الکترونیکی، حسگرهای گوناگون، آموزش الگوریتم و برنامه نویسی ربات است. برنامه ریزی کارکردی ربات با رایانه  انجام می شود و بارگذاری آن از راه بلوتوث است.


وب سایت فروشگاه انارستان: http://shop.anarestan.com

نشانی کانال تلگرامی روکارو: rokaro@