گزارش ایسنا از بازدید وزیر ارتباطات از غرفه انارستان در نمایشگاه الکامپ

قابلیت‌های نسل جدید نارتب

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز شنبه ۲۹ تیر در جریان بازدید از نمایشگاه الکامپ به غرفه انارستان آمد و ضمن گفتگو با ابوالفضل محمودی، رییس هیئت مدیره انارستان در جریان آخرین دستاوردهای انارستان از جمله قابلیت‌های نسل جدید تبلت‌های نارتب قرار گرفت.

به گزارش ایسنا در جریان این بازدید که حمید فرهنگ مدیر عامل همراه اول نیز آذری جهرمی وزیر ارتباطات را همراهی می‌کرد، محمودی از تولید نسل جدید تبلت‌های کودک و نوجوان نارتب خبر داد و گفت: نسل جدید تبلت‌های نارتب، ‌هم از نظر سخت‌افزاری و هم از لحاظ نرام‌افزاری بهینه‌سازی شده‌اند و نمونه‌های پیش تولید شده آن نیز تست‌های مختلف را با موفقیت گذرانده است.

وی افزود: ما در بخش طراحی و تولید نرم‌افزار مدیریت تبلت (MDM) نخستین و تنها شرکتی در این حوزه هستیم که توانسته‌ایم با انجام فعالیت‌های تخصصی و نوآورانه در زمینه بومی‌سازی سیستم‌عامل اندروید، آن را تجاری سازی و بر روی تبلت‌های نارتب نصب و عرضه کند.

رییس هیئت مدیره انارستان تصریح کرد: با توجه استفاده کودکان و نوجوانان از تبلت‌های نارتب، در نسل جدید این تبلت‌ها از صفحه نمایش‌های مقاوم در برابر ضربه استفاده شده است.

وی اشتغال‌زایی و کارآفرینی و همچنین استفاده از دانش ایرانی را از دیگر دستاوردهای تولید تبلت‌های ایرانی نارتب دانست و افزود: بوی‌سازی اندروید و تجاری‌سازی آن یکی از مهمترین دستاوردهای ما در سطح ملی است که به زودی و طی مراسمی از رونمایی خواهد شد.

گفتنی است تبلت کودک و نوجوان نارتب، تبلتی است که ضمن داشتن تمام امکانات یک تبلت عادی، به والدین امکان مدیریت تبلت و دسترسی فرزندان به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را می‌دهد. طراحی جذاب و شاد، صفحه نمایش مقاوم در برابر ضربه و نرم‌افزارهای آموزشی، نارتب را به یک تبلت مناسب برای کودکان تبدیل کرده است. ابزار «مدیریت تبلت نارتب» به والدین کمک می‌کند که بر اساس سن و نیاز فرزندانشان، زمان و نحوه استفاده از تبلت را مدیریت کنند. این قابلیت به گونه‌ای طراحی و بر روی سیستم عامل اندروید پیاده‌سازی شده که حتی با انجام دستور Reset factory (بازگرداندن به حالت اولیه) نیز غیر قابل حذف است.

تبلت نارتب در دی ماه سال ۱۳۹۷، در ششمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات، موفق به دریافت جایزه ملی فاب طلایی و برترین محصول فناوری اطلاعات شد.

نظر دهید